10 maart 2025 - 23:50 - Marokko
Een aanval op medisch personeel van de spoedeisende hulp in het Saniat Rmel ziekenhuis in Tetouan heeft zaterdag tot woede en verontwaardiging geleid in de Marokkaanse gezondheidszorg.
Volgens een verklaring van de Nationale Vakbond voor Volksgezondheid viel een patiënt het personeel aan, waaronder de dienstdoende bewaker. De vakbond noemt het een "wrede aanval" die de waardigheid van de ziekenhuismedewerkers schendt en het principe van gelijke toegang tot gezondheidszorg ondermijnt.
Lees ook: Marokko: schokkende aanval in ziekenhuis Inezgane
De vakbond veroordeelt de aanval scherp en betuigt haar volledige steun aan al het personeel dat dagelijks te maken krijgt met verbaal en fysiek geweld. Ze benadrukt dat er een einde moet komen aan dit soort incidenten, die steeds vaker voorkomen in zorginstellingen en de werkdruk voor zorgverleners verhogen.
Lees ook: Bende pleegt gewelddadige aanval op ziekenhuis in Casablanca
De vakbond zal de slachtoffers juridisch bijstaan om hun rechten en waardigheid te beschermen. Ze roept de gezondheidsautoriteiten op om de aangevallen medewerkers te ondersteunen en een veilige werkomgeving te creëren die zorgprofessionals beschermt tegen bedreigingen.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt