Casablanca: geen Ebola maar Malaria
Hardnekkige geruchten over een geval van Ebola in het universitair ziekenhuis van Casablanca zijn vals. Dat laat het ministerie van Gezondheid in een verklaring weten.
11 mei 2015 - 23:00 - Marokko
Een bende gewapend met stenen en messen heeft vrijdag een ziekenhuis in de Marokkaanse metropool Casablanca aangevallen. De ’mcharmlines’ attaqueerden het medisch personeel en plunderden de kamers.
In een verklaring liet het ministerie van Gezondheid zaterdag weten dat er meerdere mensen gewond waren geraakt bij de aanval in het Mohamed Sekkat ziekenhuis. Enkele slachtoffers zouden in kritieke toestand verkeren.
Het is niet de eerste keer dat het ministerie van Gezondheid met geweldszaken geconfronteerd wordt. Vorig jaar had een groepje apothekers zelfs minister El Hossein El Ouardi van Gezondheid in het Parlementsgebouw aangevallen.
In februari had de minister ook al zijn bezorgdheid geuit over de toename van het vandalisme en de agressies tegen het medisch personeel.
Lees meer
Hardnekkige geruchten over een geval van Ebola in het universitair ziekenhuis van Casablanca zijn vals. Dat laat het ministerie van Gezondheid in een verklaring weten.
Een bus van openbaarvervoerbedrijf M’dina Bus is dinsdag tegen een woning gereden in Ain Harrouda. Een oude vrouw kwam om het leven en vijf mensen raakten levensgevaarlijk gewond.
Een man met Ebola-verschijnselen werd maandagmiddag in het Moulay Youssef ziekenhuis in Casablanca opgenomen.
Bij een verkeersongeval in het noord Marokkaanse Chefchaouen op maandag is een persoon omgekomen en werden 21 anderen gewond.
Een agent van de motorpolitie in Casablanca is vrijdag aan zijn verwondingen bezweken na een aanval door een dronken man.