21 april 2022 - 11:40 - Marokkanen in het buitenland
Maandag zijn ongeveer 4000 passagiers en 922 voertuigen aan boord gegaan van de eerste veerboten die passagiers en voertuigen van de havens van Algeciras en Tarifa naar Tanger Med vervoeren.
Op deze eerste dag van het vervoer van passagiers met voertuigen naar Tanger Med, werden tien oversteken gepland vanaf de haven van Algeciras en zes retourvaarten vanaf de haven van Tarifa. Deze eerste veerboten vervoerden voornamelijk auto’s, bestelwagens en campers, aldus Europa Sur.
Lees ook: Volledige hervatting bootverkeer Spanje-Marokko
Alleen passagiers met een vast ticket - waarvoor geen inwisseling mogelijk is - en met een inentingsbewijs of een negatieve PCR-test die niet ouder is dan 72 uur, mochten aan boord.
Sinds dinsdag 12 april zijn de verbindingen hersteld voor passagiers zonder voertuig en is het mogelijk in te stappen in collectieve bussen.
Lees ook: Dit zijn de vereisten om via Spanje met de boot naar Marokko te reizen
Het volledige herstel van de zeeverbindingen tussen Spanje en Marokko na meer dan twee jaar grenssluiting, zal ook de organisatie mogelijk maken van operatie Marhaba 2022, de eerste sinds de uitbraak van de pandemie.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora