27 juli 2023 - 23:00 - Marokko
Zes personen zijn eind vorige week voor de kust van Nador verdronken toen ze Marokko probeerden te verlaten richting Spanje. De slachtoffers waren van een strand in de gemeente Iaazzanene vertrokken.
In totaal vertrokken 54 kandidaten voor illegale immigratie, waaronder een Tunesiër, aan boord van een rubberboot vanaf het strand van El Kallat in Iaazzanene. De plaatselijke autoriteiten melden dat de moeilijke weersomstandigheden, hoge golven en het onvermogen van de smokkelaar om het vaartuig terug onder controle te krijgen na tegen rotsen te zijn gebotst, tot het drama leidden.
Lees ook: Wanhopige Marokkaanse en zoontje zwemmen naar Sebta
In totaal verdronken zes opvarenden. De 48 andere passagiers slaagden erin naar het strand terug te zwemmen. De lokale autoriteiten, de Koninklijke Gendarmerie en de Civiele Bescherming kwamen ter plaatse om eerste hulp te verlenen aan de slachtoffers. De lichamen van de verdronken migranten werden uit het water gehaald.
Lees ook: In Gibraltar vastgehouden Marokkanen smeken om uitzetting naar Marokko
Er is een onderzoek ingesteld door de Koninklijke Gendarmerie onder toezicht van het parket naar de omstandigheden van het dodelijk incident.
Onvrede in Martil: 5 dirham voor toiletgebruik
Cristiano Ronaldo verrast Marokkaanse chef-kok (video)
Nederland levert hypermoderne LED-verlichting aan Rabat
Amerikaanse politici eisen vrijlating Nasser Zefzafi
Waarom kickbokser Hamicha Nederland heeft verlaten voor Marokko
Salaris gegarandeerd voor Marokkaanse voetbalsters
Onvrede in Martil: 5 dirham voor toiletgebruik
Nederland levert hypermoderne LED-verlichting aan Rabat
Amerikaanse politici eisen vrijlating Nasser Zefzafi
De harde waarheid achter kameelritten in Marokko
Marokko’s vastgoeddroom, post-WK nachtmerrie?
Meerdere regio’s centraal in corruptieschandaal in Marokko
Deze souvenirs moet je zeker niet meenemen uit Marokko
Marokko koopt voor miljarden aan Israëlische wapens