5 september 2022 - 12:20 - Cultuur
De bekende Marokkaanse zanger Fathallah Lamghari is zaterdagavond overleden. Dat melden bronnen dicht bij zijn familie. De zanger lag in een ziekenhuis in Rabat.
De 82-jarige zanger heeft generaties Marokkanen geraakt met een breed repertoire aan liedjes, die door vele andere Marokkaanse en Arabische artiesten werden hernomen. De bekendste liedjes van Fathallah Lamghari zijn ongetwijfeld "Wallah manta maana", "Faynek Al Hbib" en "Allah Ala Raha".
Lees ook: Hoe kwam het patriottisch liedje ’Nidae Sawt Al Hassan’ tot stand
Naast een uitstekende zanger was Fathallah Lamghari ook een tekstschrijver. Hij schreef onder meer het patriottische lied "Nidaa Al Hassan" voor de Groene Mars in 1975. Hij is ook de auteur van "Mouhal Ynessak Elbal", "Maghiyara", "Mouhal Ynessak Elbal" en "Kass El Bellar".
Schandaal in Nederland: "Moslims constant bespied"
Onzekere toekomst voor Azzedine Ounahi
Marokko neemt historische beslissing voor kind geboren uit verkrachting
"Kledingintimidatie" aan de kaak gesteld in België
Brand verwoest gezinswagen in centrum Al Hoceima
Marokkaans fregat Mohammed VI oefent met Franse marine-elite
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko
Marokko zingt voor Abdelouahab Doukkali, levende legende
Douzi mag Verenigde Staten niet in