31 oktober 2022 - 23:00 - Marokkanen in het buitenland
Zaid Ait Malek uit Imilchil in het Marokkaanse Atlasgebergte, kwam in 2006 vanuit Tanger illegaal naar Spanje. Hij had zich daar verstopt in een vrachtwagen. Vandaag is hij een van de beste trailrunners van Spanje.
Samen met zijn neef verstopte Zaid Ait Malek zich in een vrachtwagen. De oversteek duurde vijf uur. Hij woonde 12 jaar zonder papieren in Almeria en Baena tot hij in 2018 het Spaanse staatsburgerschap kreeg. Hij kwam terecht in Córdoba, waar hij ook Spaans leerde en leden van de plaatselijke atletiekvereniging Media Legua Baena ontmoette. Sinds zijn jeugd was hij gefascineerd door hardlopen in het Atlasgebergte in Marokko, meldt La Razón.
Lees ook: Loubna, van huisvrouw tot onderneemster in Spanje
Dankzij enkele medewerkers van Media Legua Baena kon hij een flat vinden, deelnemen aan plaatselijke hardloopevenementen, een gemeentelijke subsidie ontvangen en in 2012 een verblijfsvergunning krijgen. Een jaar eerder had hij voor het eerst deelgenomen aan de Subbética Trail Half Marathon. In 2013 won hij zijn eerste wedstrijd in Zegama-Aizkorri. Daarna won Ait Malek Spaanse kampioenschappen, maar moest helaas afstand doen van deze titels omdat hij de Spaanse nationaliteit nog niet had.
Lees ook: Ayoub is vastbesloten om te slagen in Frankrijk
In 2014 startte de Spaanse klim- en bergsportfederatie (FEDME) de formaliteiten voor zijn naturalisatie op basis van zijn prestaties, een proces dat pas in 2018 succesvol werd afgerond.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)
Nieuwe douaneregels in Marokko: strengere controle op tijdelijke invoer auto
Tanger Med deelt tips voor Marokkaanse diaspora