30 oktober 2022 - 13:00 - Marokko
Er staat geen Marokkaanse olijfolie in de top tien van de 100 beste olijfoliën van de eerste persing van Evooleum. Voor de ranking onderzocht een jury talrijke monsters uit de hele wereld.
Voor het eerst is de eerste plaats op de ranglijst toegekend aan twee oliën: een Spaanse en een Italiaanse. Daarna volgen drie andere Spaanse oliën, drie Italiaanse oliën, een Kroatische olie en een olie uit Brazilië. Dit laatste land verschijnt voor het eerst in de top 10, meldt Diario de Gastronomia.
Lees ook: Prinses Lalla Hasnaa opent olijfgaard park in Marrakech
Dit jaar komen de 100 beste olijfoliën uit tien landen, waaronder 68 uit Spanje, 17 uit Italië, 4 uit Griekenland, 3 uit Kroatië, 2 uit Frankrijk, 2 uit Tunesië en één uit Marokko, Portugal, Brazilië en Zuid-Afrika. De Evooleum-gids bevat, net als in voorgaande jaren, voor elke olie een volledig informatieblad met gegevens over de olie zoals onder meer de herkomst, de kenmerken, de olijvenvariëteit, het type olijfgaard en de kosher- en halal-certificaten.
Lees ook: Marokko verwacht sterke daling olijventeelt
De gids bevat ook een selectie van oliën met een productie van minder dan 2500 liter. Daardoor kunnen kleine producenten voor het eerst ook een plaats bemachtigen in de ranking.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor