15 oktober 2013 - 13:36 - Cultuur
Voor de kust van Dakhla in het zuiden van Marokko, is het wrak ontdekt van een Duits schip dat op 26 augustus 1914 was gezonken. Dat meldt het Marokkaanse ministerie van Cultuur.
De ’Kaiser Wilhelm’ werd eind september aangetroffen door wetenschappelijk duikers. Resten van het schip zoals ronde ramen en gangen steken boven de zeebodem uit.
Het wrak ligt op 23 meter diep. Volgens de duikers werd de boeg ontdekt en liggen andere wrakdelen verspreid over een kleine oppervlakte.
De site waar de ’Kaiser Wilhelm’ was gezonken door een Brits oorlogschip, was gekend sinds de jaren ’50, maar het wrak zelf was nooit teruggevonden.
Het Duitse schip was met een lengte van 200 meter en een breedte van 20 meter, één van de grootste transcontinentale schepen. Het vaartuig was oorspronkelijk ontworpen om passagiers te vervoeren met werd in 1897 omgebouwd tot een oorlogsschip.
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Hollywoodster Olivia Rodrigo ontdekt de parel van Marokko (foto’s)
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko