23 januari 2023 - 10:00 - Sport
De Europese Unie verwerpt het idee van een gezamenlijk bod vanwege Marokko, Spanje en Portugal voor de organisatie van het WK-2030.
Een tripartiet bod van Spanje, Portugal en Oekraïne ligt nu op tafel, meldt Assabah. Het voorstel zou de steun hebben van een coördinatie van Europese landen en lobby’s binnen de wereldvoetbalbond FIFA.
Lees ook: Marokko wil WK-2030 organiseren
Alles wijst erop dat Europa de facto Marokko, dat een gezamenlijke kandidatuur met Spanje en Portugal had voorgesteld, uitsluit. Het voorstel werd op hoog niveau door Spanje en Portugal onderzocht, maar er kwam geen schot in het dossier.
Lees ook: Afrika Cup 2025: Marokko of Algerije?
Europa zal moeten concurreren, want ook Uruguay, Argentinië en Paraguay dienen een gezamenlijk bod in. Egypte, Griekenland en Saoedi-Arabië willen ook samen een kandidatuur indienen. "Ik heb deze landen bezocht, ze zijn prachtig, maar de beslissing over de organisatie is aan de FIFA-raad", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Hij hoopt dat er veel kandidaten zullen zijn. "Als er veel kandidaten zijn, zal de uitdaging groot zijn en is dat eveneens gunstig voor het wereldvoetbal. Moge de beste winnen," voegde hij eraan toe.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Atlético-ster geniet van vakantie in M’diq (foto’s)
Spanningen op Afrika Cup: onderzoek naar Algerijnse ’anti-Marokko handelingen’
Achraf Hakimi verrast man die hem vormde (video)
Atlas Leeuwen nr 1 in Afrika
Spannende finish: Oumi feliciteert Remco net te vroeg
Marokkaanse logo’s weggehaald door Algerije
Turkse Besiktas weigert Hakim Ziyech
Hakim Ziyech terug naar Turkije?