21 juli 2023 - 23:00 - Marokkanen in het buitenland
Een 42-jarige Marokkaan is overleden aan een hitteberoerte in het Santa Lucía ziekenhuis in het Spaanse Cartagena, waar hij afgelopen dinsdag naartoe was gebracht na ineen te zijn gezakt op straat in Mazarrón.
De regionale afdeling van Volksgezondheid bevestigde donderdag het overlijden van de Marokkaan als gevolg van een hitteberoerte, meldt EFE. Sinds dinsdag wordt de autonome gemeenschap geteisterd door een hittegolf, met temperaturen die oplopen tot boven de 40 graden, verergerd door een intense zandstorm uit de Sahara.
Lees ook: Wereld-Marokkaan komt op tragische wijze om het leven in Spanje
De man werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis vervoerd nadat hij dinsdagavond was ingestort, terwijl hij met een landgenoot op straat liep. Zijn vriend belde de hulpdiensten. De politie en een ambulance kwamen ter plaatse om het slachtoffer te helpen, tevergeefs.
Lees ook: Otman komt om bij heftig verkeersongeval tijdens vakantie in Spanje
Het lichaam van de veertiger is overgebracht naar het forensisch instituut voor autopsie. Deze zal de exacte doodsoorzaak moeten vaststellen.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)
Nieuwe douaneregels in Marokko: strengere controle op tijdelijke invoer auto
Tanger Med deelt tips voor Marokkaanse diaspora