6 december 2022 - 20:00 - Wereld
De rellen na de wedstrijd tussen Marokko en België blijven de Belgische politiek tot actie aanzetten. De Mouvement Réformateur (MR) stelt een plan voor om dergelijke ontsporingen te voorkomen.
Onder de titel "Veiligheid en Justitie" stelt het plan van de liberale partij dat de incidenten van 27 november niet ongestraft mogen blijven. "Je moet het tuig stoppen," verklaarde parlementslid Denis Ducarme. "Je moet ze raken waar het pijn doet..."
Lees ook: Burgemeester Aboutaleb verwachtte geen rellen na Marokko-België
Omringd door parlementsleden Denis Ducarme, Caroline Taquin, David Leisterh, minister Valérie Glatigny en de burgemeester van Ukkel, Boris Dilliès, benadrukte Georges-Louis Bouchez dat MR voorstelt de sociale uitkeringen die sommige misdadigers ontvangen op te schorten. "Het is logisch dat het geld van de staat niet langer wordt betaald aan ouders die hebben gefaald in de zorg voor hun kinderen," legde de MR-voorzitter uit.
Lees ook: Bondscoach Marokko: "relschoppers zijn geen echte Marokkanen"
Naast deze sociale maatregel stelt de MR sancties voor om gebrek aan respect te bestraffen en bepaalde demonstraties te verbieden. De partij vindt dat het wetboek van strafrecht moet worden gewijzigd door, net als in Frankrijk, "een systeem van onmiddellijke dagvaarding voor de rechter" in te voeren.
Marokkaanse snelwegen, succesvolle geldmachine
Video leeg ziekenhuis M’diq leidt tot woede en rechtszaak
Vijf jaar cel voor man die familielid beroofde in Al Hoceima
Marokko wil meer exporteren naar Turkije
Nieuwe contracten voor tunnel Marokko-Spanje
Topman Bank Al-Maghrib bij besten ter wereld
Duitsland veroordeelt Marokkaan voor Hirak-spionage
Marokkaanse al twee jaar gestrand in Turkije
Marokkaan komt om bij tragisch ongeval in Spanje, gezin zwaargewond
Restaurant Jamel Debbouze schrapt Israëlische wijnen na boycot
Hayat vermoord door ex-man in Italië, familie vraagt hulp
Heel Italië lacht: overladen auto op weg naar Marokko viral
Yvonne’s vakantie in Marokko eindigt in ziekenhuis
Broer Said Chaou na 10 jaar opgepakt in Nederland