16 januari 2022 - 09:00 - Marokko
Het Marokkaanse paspoort is in de jaarlijkse ranglijst van de sterkste paspoorten ter wereld naar de 79e plaats gestegen en behoudt zijn plaats als tweede sterkste paspoort in de Maghreb.
Uit de ranglijst van het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde bedrijf Henley & Partners, blijkt dat het Marokkaanse paspoort op de 79e plaats in de wereld staat op een totaal van 199 landen. Marokkanen kunnen daarmee naar 64 bestemmingen reizen zonder visum.
Lees ook: Waarde Marokkaanse paspoort in coronatijden
In de Maghreb komt Marokko op de tweede plaats na het Tunesische paspoort (72ᵉ wereldwijd met 71 bestemmingen), vóór het Mauritaanse paspoort (84ᵉ wereldwijd met 59 landen) en het Algerijnse paspoort (91ᵉ wereldwijd met 52 bestemmingen).
Lees ook: Marokkaans paspoort verliest plaatsen op Henley Passport Index 2021
De paspoorten van Japan en Singapore voeren de ranglijst aan en bieden de mogelijkheid om naar 192 landen zonder visum te reizen. Zij worden gevolgd door het Duitse paspoort (2ᵉ wereldwijd met 190 bestemmingen) en de paspoorten van Zuid-Korea, Finland, Italië, Luxemburg en Spanje (3ᵉ wereldwijd).
Vastgoedmarkt Marrakech oververhit, prijzen exploderen
Miss Frankrijk en Marokkaanse echtgenoot verwachten kindje
Algerijnse persagentschap valt Marokko aan
Alle Ryanair-vluchten tussen België en Marokko geschrapt
Wie is Othman M, in Marokko opgepakte Koeweitse zakenman
Djemaa el Fna-plein krijgt toegangscontrole
Vastgoedmarkt Marrakech oververhit, prijzen exploderen
Alle Ryanair-vluchten tussen België en Marokko geschrapt
Wie is Othman M, in Marokko opgepakte Koeweitse zakenman
Djemaa el Fna-plein krijgt toegangscontrole
Vastgoedontwikkelaar riskeert zware straf voor oplichting leden Marokkaanse diaspora
Handel Frankrijk-Marokko in de lift na Sahara-erkenning
Chaos in Marokko: lange files bij taxistandplaatsen
Alleenstaande moeders in Marokko tweederangsburgers