11 augustus 2021 - 16:20 - Marokko
Ondanks de coronacrisis heeft het Marokkaanse paspoort de tweede plaats behouden in de ranking van beste paspoorten in Noord-Afrika. Wereldwijd is het Marokkaanse paspoort 135e.
Volgens een nieuwe ranking van beste paspoorten van het Britse adviesbureau Henley & Partners, heeft Marokko het 135e beste paspoort van 189 landen wereldwijd. Marokkanen kunnen met hun paspoort naar 23 bestemmingen zonder visum reizen.
Lees ook: Nederland en Marokko bespreken afschaffing dubbel paspoort achter gesloten deuren
In de Maghreb is het Marokkaans paspoort tweede, net na Tunesië, dat op de 115e plaats wereldwijd staat met 29 bestemmingen zonder visum. Algerije is derde in de Maghreb en 150e wereldwijd met 13 bestemmingen zonder visum.
De Covid-19 pandemie heeft tientallen landen ertoe gedwongen hun grenzen te sluiten of de voorwaarden voor reizen op hun grondgebied te bemoeilijken. Marokkanen zijn voorlopig niet welkom in 53 landen wereldwijd, tegen 54 voor Algerije en Tunesië.
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen