1 februari 2022 - 21:00 - Marokko
Verschillende vluchten van en naar de Canarische Eilanden moesten vanwege noodweer uitwijken naar andere luchthavens, waardoor verschillende Britse reizigers in Marrakech zijn gestrand.
Duizenden Britten zijn in het buitenland gestrand als gevolg van een storm op de Canarische Eilanden. In een verklaring aan The Sun zegt Ken Bennett, een expat die in Los Gigantes op Tenerife woont, dat de storm al zo’n 24 uur woedt. "Het was een stormachtige, regenachtige dag, het regende behoorlijk hard. Het is ook kouder geworden, zo’n 17 graden," zegt hij.
Lees ook: Geen Marokkanen bij slachtoffers noodweer Balearen (video)
Als gevolg daarvan werden 34 vluchten vanuit Tenerife, Lanzarote en La Palma omgeleid. Vliegtuigen werden gedwongen te landen in het Portugese Faro of in Marrakech. Dit leidde tot heel wat woede bij een deel van de passagiers, die met name kritiek hebben op de luchtvaartmaatschappijen omdat ze tot drie uur lang hebben moeten wachten op informatie.
Lees ook: Marokko: risico op tsunami door vulkaan op Canarische Eilanden?
"Thomas Cook heeft er een absolute puinhoop van gemaakt. Gestrand op de luchthaven van Lanzarote. Niemand zegt wat er aan de hand is," twitterde Anthony Howells boos. "Verschillende verhalen vanwege de vertegenwoordigers van de maatschappijen, geen Tannoy systeem (omroepinstallatie) ter plekke, chaos in de vertrekhal. Misschien vouchers? Is de vlucht geannuleerd?", vraagt Dan Yale aan het bedrijf. "Kan @TUIUKcares ons informeren over de reden waarom we in een vliegtuig op Faro airport vastzitten, terwijl we in Lanzarote zouden moeten zijn? We zitten hier al meer dan 2 uur vast in het vliegtuig!" schreef Jasmine Brett.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt