23 juni 2020 - 20:50 - Marokko
De repatriëring van in het buitenland gestrande Marokkanen is volop aan de gang. Om hun terugkeer te versnellen heeft het ministerie van Buitenlandse zaken een dertigtal vluchten gepland tussen 21 en 27 juni.
Tijdens de repatriëringsoperatie zullen Marokkanen uit Turkije, Servië, Mauritanië, Tunesië, Hongarije, Oostenrijk, de Verenigde Arabische Emiraten, Frankrijk, Portugal, Zwitserland, Polen, Nederland, Senegal, België, Italië en het Verenigd Koninkrijk worden teruggehaald.
Volgens minister Nasser Bourita van Buitenlandse zaken begonnen de repatriëringen op 15 mei en zullen tussen 21 en 27 juni 4644 mensen worden teruggehaald.
Marokkanen die in Duitsland, Egypte en het Midden-Oosten vastzitten zullen pas vanaf 28 juni worden gerepatrieerd. Rabat wil tevens de 7800 Marokkanen die in Azië en Amerika vastzitten om regionale locaties samenbrengen om hun terugkeer te organiseren.
Al Hoceima 17 jaar geleden getroffen door aardbeving met 600 doden
Farah El Bastani rijzende ster in Belgische modewereld
Voor het eerst een flyer voor de Nederlandse verkiezingen in het Amazigh
Marokkaans-Nederlandse Aziz zet zich in voor een groene Rif-regio
‘Moroccan Matchmaker’, nieuw koppelbureau voor moslims in Nederland
Toerisme in Marokko: verlies van 42,4 miljard dirham in 2020
Al Hoceima 17 jaar geleden getroffen door aardbeving met 600 doden
Marokko vraagt nog meer Sinopharm vaccins aan China
Morocco Cruise Line gaat tussen Tanger Med en Motril varen
Fnideq: 700 draagsters krijgen baan in textielsector
Marokko: welke alternatieven voor cannabisteelt?
Koning Mohammed VI in Mauritanië verwacht
Marokko gebruikt app om gevaccineerden op te volgen
Marokko verbiedt vluchten uit Nederland en België (update)