17 maart 2021 - 16:50 - Marokko
De minister van Industrie, Handel en Groene en Digitale Economie, Moulay Hafid Elalamy, zei dinsdag dat hij er alle vertrouwen in heeft dat de Marokkaanse luchtvaartsector "sterker" uit de coronacrisis zal komen.
Ter gelegenheid van een bijeenkomst van de luchtvaartindustrie, bevestigde minister Elalamy dat "de vooruitzichten bijzonder interessant zijn" voor de luchtvaartsector en dat Marokko zich "veerkrachtig heeft getoond tijdens deze pandemische periode". Bij de bespreking van de resultaten van het jaar 2020 zei de minister dat de sector een banenverlies optekent van 10% tegenover 43% op wereldniveau en een daling van de omzet kent van 29% tegenover 50% op internationaal niveau.
Volgens Elalamy heeft de lokale integratiegraad 38% bereikt, wat veel hoger is dan het streefcijfer van 35% dat is vastgelegd in het plan voor industriële versnelling (PAI). "38% van een compleet vliegtuig fabriceren is vrij zeldzaam. Zeer ontwikkelde landen maken veel minder omdat zij veel uitbesteden aan onderaannemers, maar minder ontwikkelde landen maken ook vaak minder omdat zij slechts een deel van deze vliegtuigen leveren. Elk commercieel vliegtuig dat in het luchtruim van onze planeet vliegt, heeft ten minste één onderdeel aan boord dat in Marokko is gemaakt en daar mogen wij trots op zijn," zegt de minister.
Tijdens de bijeenkomst legden verschillende internationale spelers uit de luchtvaartsector, waaronder Boeing, Airbus, Spirit en Safran, getuigenissen af en werd ook de ontwikkeling van de luchtvaartsector in Marokko besproken in het licht van de resultaten van het bijzondere jaar 2020.
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
Drugsbaron mishandelt agent in Noord-Marokko, betaalt slechts één dirham
Strijd om laatste groene long: luxevilla’s bedreigen bos Tanger
Marokkaanse voetbalster zwemt naar Sebta
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie