14 september 2022 - 11:00 - Wereld
De Turkse regering wil de terugkeer versnellen van Marokkaanse migranten met een onregelmatige status die zich momenteel in Turkije bevinden. Het land wil niet langer de toegangspoort zijn voor vluchtelingen naar Europa.
Net zoals Marokko een doorreisland is voor migranten uit de landen ten zuiden van de Sahara, is Turkije een doorreisland geworden voor Noord-Afrikaanse migranten die naar de landen van de Europese Unie willen gaan. De autoriteiten hebben nu een aantal maatregelen genomen om te voorkomen dat hun grondgebied wordt overspoeld door migranten. Zij hebben onder meer verschillende veiligheids- en militaire kampen opgezet om de uit Griekenland terugkerende migranten op te vangen. Onder hen zijn veel Marokkanen, meldt Hespress.
Lees ook: Vijftigtal Marokkanen proberen naar Sebta te zwemmen
Vóór hun terugkeer ondergaan de Marokkaanse migranten een medisch onderzoek en een ondervraging. Na hun repatriëring mogen zij Turkije vijf jaar niet binnen. Voor de NAVO-troepen en het Griekse leger zijn de migranten geen vluchtelingen en zullen zij hard worden aangepakt. Volgens de getuigenis van Imad (22) "hebben de Turkse autoriteiten verschillende migranten gearresteerd omdat zij illegaal in het land waren".
Lees ook: Hongaarse politie wil Marokkanen met geweld "christenen"
Veel Marokkaanse migranten maken gebruik van het feit dat zij in Turkije geen visum nodig hebben om via Griekenland, dat aan Turkije grenst, naar Europa te reizen.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
McDonald’s verrast met Marokkaanse Hawaï
Drugs uit Marokko en Colombia nu via Spaanse rivier
Bengalese topfunctionaris reist met munitie naar Marokko
Borgerhoutse burgemeester zoekt rust in Tanger
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt