4 februari 2021 - 14:00 - Wereld
De Turkse autoriteiten hebben maandag bekendgemaakt een jihadistische cel die banden heeft met Daesh, te hebben ontmanteld. Tijdens deze operatie werden 14 personen, waaronder een Marokkaan, aangehouden.
In een tweet zei de Turkse minister van Binnenlandse Zaken dat commando’s in zes verschillende provincies 14 Daesh-strijders hebben gelokaliseerd. Eén van de jihadisten, die ervan verdacht wordt verschillende aanslagen in Turkije te hebben gepland, werd in Yaluva aangehouden.
Volgens persbureau Anadolu gaat het over 12 strijders met de Iraakse nationaliteit, een Turkse en een Marokkaanse jihadist. Bij huiszoekingen werden verschillende vuurwapens, een grote hoeveelheid munitie, valse paspoorten en ID-printers in beslag genomen.
In vier maanden tijd werden 354 sympathisanten van de terroristische groepering opgepakt door de Turkse autoriteiten. Vanwege zijn geostrategische rol is Turkije de nieuwe thuisbasis geworden voor slaapcellen van Daesh, die clandestiene radicaliseringsacties voeren om hun groepering uit te breiden.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots