9 juli 2021 - 10:40 - Marokko
In het huidige zomerseizoen zijn er aan de kusten bij Tanger en Tetouan al meerdere toeristen gestoken door kwallen. Het gaat om meer gevallen dan er in de voorgaande jaren zijn geregistreerd.
Volgens experts heeft de wereldwijde klimaatverandering geleid tot een enorme toename van kwallen in de kustgebieden in het Middellandse Zeegebied. De beesten zouden hierdoor vanuit de diepzee naar de ondiepe kustwateren migreren.
Volgens het dagblad El Faro de Ceuta liggen er bij de kustplaatsen Fnideq en Martil meer kwallen in het water dan voorheen. Hoewel het gaat om kleine exemplaren is het effect van hun gif niet minder. Een kwallenbeet veroorzaakt naast een pijnlijke huid ook huiduitslag die zich over het hele lichaam kan verspreiden. In ernstige gevallen kan een beet leiden tot spasmes in de ledematen. De symptomen houden doorgaans niet langer dan een dag aan.
In de Marokkaanse kustplaatsen in het noorden van het land worden toeristen opgeroepen om alert te blijven als ze de zee ingaan, om te voorkomen dat ze in aanraking komen met de ongewervelde zeedieren.
YouTube censureert transfobe video tegen Belgisch-Marokkaanse transgender
"Ik voel me meer gerespecteerd in Quebec dan in Marokko"
Teleurstelling na afgelaste queer iftar in Borgerhout
Marokkanen opgepakt voor reeks ontvoeringen in Marbella
Koffiebar in Antwerpen opent vroeger voor moslimklanten tijdens Ramadan
Cher verkoopt Marokkaans geïnspireerde villa in Malibu
YouTube censureert transfobe video tegen Belgisch-Marokkaanse transgender
Marokko ontkent territoriale herindeling
Meerdere arrestaties voor illegale abortus in Oujda
Ramadan: kunnen diabetici verantwoord vasten?
Mooie liefdesverhaal Chinese man en Marokkaanse vrouw (video)
Algerijnse dadels kankerverwekkend? Marokkaanse federatie voor consumentenrechten reageert
Is het goed om te sporten tijdens de Ramadan?
Marokko wil gebruik elektrische steps reguleren