18 september 2024 - 15:30 - Marokko
De Marokkaanse regering is actief bezig met het reguleren van personenvervoer via mobiele apps. Minister van Transport en Logistiek, Mohamed Abdeljalil, en zijn team werken aan een nationale blauwdruk voor duurzame en inclusieve mobiliteit.
Abdeljalil reageerde op vragen vanuit het parlement en benadrukte dat het aanbieden van personenvervoer via digitale platforms zonder vergunning illegaal is. Zijn ministerie werkt samen met het ministerie van Binnenlandse Zaken om dit aan te pakken. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan een studie voor een nationale blauwdruk, waarin de basisprincipes voor toekomstige mobiliteit en transport in Marokko worden vastgelegd. Deze blauwdruk zal onder andere ingaan op de omgang met nieuwe vervoersmethoden, vooral in steden.
Lees ook: Motortaxi’s: nieuwe trend zorgt voor ophef in Marokko
De huidige wetgeving vereist dat aanbieders van personenvervoer een vergunning hebben en dat elk voertuig dat hiervoor wordt gebruikt ook een aparte toestemming heeft, aldus de minister.
Lees ook: Taxichauffeurs in Marrakech gestraft voor hoge tarieven
Eerder dit jaar gaf de minister aan dat de regulering van vervoer via apps afhankelijk is van overeenstemming tussen verschillende partijen in de sector, zoals taxi’s en bussen. Hij benadrukte ook de unieke kenmerken van het Marokkaanse transportsysteem en de belangrijke rol van taxi’s, vooral in vergelijking met landen met meer alternatieve vervoersmogelijkheden. Het ministerie werkt aan een studie om een toekomstvisie voor mobiliteit in Marokko te ontwikkelen en het openbaar vervoer te moderniseren.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko