24 december 2023 - 14:00 - Wereld
De Spaanse inlichtingendienst CNI heeft onthuld dat in de afgelopen tien jaar zeker zeven Marokkaanse spionnen actief waren op Spaans grondgebied.
Deze agenten, werkend voor de Marokkaanse inlichtingendiensten, worden beschouwd als de "meest volhardende" spionnen in vergelijking met hun Russische en Chinese tegenhangers. De Russische spionnen worden gekenmerkt als de "meest agressieve" en de Chinese als de "stilste".
Lees ook: Spanje weigert nationaliteit aan "Marokkaanse spion"
De CNI heeft vastgesteld dat de Marokkaanse agenten over een uitgebreid netwerk van medewerkers en informanten beschikten. Dit leidde tot het weigeren van de Spaanse nationaliteit aan zeven Marokkanen verdacht van spionage voor Rabat. Zo weigerde het Spaanse Nationale Hof op 9 oktober de nationaliteit te verlenen aan een Marokkaan op basis van een rapport van de CNI dat onthulde dat hij al minstens 25 jaar voor de Marokkaanse inlichtingendienst werkte.
Lees ook: Arrestaties in Nederland voor lekken staatsgeheimen aan Marokko
Het Spaanse gerecht had onlangs al een soortgelijke beslissing genomen, verwijzend naar het bestaan van spionnen die de activiteiten van Sahrawi-separatisten in Spanje monitoren.
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul