5 maart 2022 - 16:20 - Wereld
Gruwelijke misdaad in Spanje. Een man van Marokkaanse afkomst heeft zich woensdag in de regio Madrid van het leven beroofd, kort nadat hij zijn vrouw had gedood. Het echtpaar laat vier jonge kinderen achter.
Ahmed, 42 jaar, was bezig met een echtscheiding, aldus bronnen die in de plaatselijke pers zijn geciteerd. Toen de scheiding op het punt stond te worden afgerond, ging de man naar het huis van zijn vrouw en vermoordde haar. Hij pleegde vervolgens zelfmoord.
Lees ook: Kinderen vermoorde Marokkaanse aan Spaanse kinderbescherming toevertrouwd
Een vriendin van de Marokkaanse vrouw belde de hulpdiensten omdat het haar niet lukte om het slachtoffer te contacteren. Bij aankomst ontdekte de politie de twee slachtoffers in een plas bloed in de slaapkamer. Het was snel duidelijk dat de vrouw met geweld om het leven was gekomen. "We zijn geschokt", zei een van de buren van het echtpaar, dat in een buitenwijk van Madrid woonde.
Lees ook: Marokkaanse Rachida door jaloerse man vermoord in België
Het was de man verboden om in de buurt van zijn ex-vrouw te komen. De vrouw had in het verleden verschillende incidenten van huiselijk geweld gemeld. Het meest recente incident vond plaats op 19 januari. Op donderdag 3 maart hadden ze een afspraak met een rechter om de scheiding definitief te maken. Het echtpaar had vier kinderen van 6, 8, 9 en 12 jaar. Ze werden aan een tante toevertrouwd.
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Sofian Kiyine opnieuw bij spectaculair ongeval betrokken
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie