Marokkanen doen levensgevaarlijke poging om naar Spanje te gaan (video)
Drie Marokkanen zijn op een boot tussen Melilla en Malaga verstopt onder een loopbrug aangetroffen. Een video van de drie jongens werd op sociale media gedeeld.
- Marokko
Het gedrag van jongeren die in het noorden van Marokko wachten op een kans om naar Spanje te emigreren wordt aan de kaak gesteld door Spaanse vervoersprofessionals.
In de afgelopen weken werden herhaaldelijk video’s gedeeld van minderjarige Marokkanen die zich bij de grensovergang van Bni Nsar aan bussen en vrachtwagens vastklampen om Melilla binnen te komen.
El Periodico bericht over een groeiend aantal pogingen sinds deze zomer. Een van de gevaarlijkste incidenten werd dinsdag in Nador gefilmd.
Die dag probeerden meerdere kinderen zich onder een vrachtwagen van het Spaanse bedrijf J. Cuenca te verstoppen. De chauffeur had geen andere keuze dan te stoppen om geen slachtoffers te maken. De kinderen probeerden zich bij de wielen, de motor en onder de aanhangwagen te verbergen.
Chauffeurs die dergelijke incidenten meemaken hebben enkel hun toeter om te proberen de jongeren af te schrikken. De Marokkaanse politie grijpt maar zelden in.
Lees meer
Drie Marokkanen zijn op een boot tussen Melilla en Malaga verstopt onder een loopbrug aangetroffen. Een video van de drie jongens werd op sociale media gedeeld.
Meerdere minderjarige Marokkanen hebben zondag geprobeerd om zich in bussen te verstoppen die van Saidia naar Melilla terugkeerden.
De Spaanse kustwacht heeft op dinsdag zestien migranten in de Straat van Gibraltar opgepikt. Onder hen bevonden zich vier Marokkanen.
Vier jonge Marokkanen die vanaf een kust in de Rif-regio met jetski’s naar Spanje waren vertrokken, worden sinds afgelopen donderdag vermist.
Een honderdtal jonge Marokkanen die zich hadden ingeschreven voor een immigratieprogramma naar de Verenigde Arabische Emiraten zijn het slachtoffer geworden van oplichters.