Zoeken

Marokko sluit overeenkomst met Siemens voor windmolenfabriek

11 maart 2016 - 14:00 - Economie

Geschreven door Laila A.

Zoals we enkele maanden geleden al aankondigden gaat Siemens een windmolenfabriek in het noord-Marokkaanse Tanger bouwen. Een akkoord in die zin werd eerder deze week ondertekend.

De overeenkomst werd woensdag door de industriële groep en de Marokkaanse regering ondertekend. Siemens gaat 100 miljoen euro in het project investeren.

De nieuwe fabriek komt in de industriezone Tanger Automotive City, op een dertigtal kilometers van de haven Tanger Med. De bouwwerken gaan deze lente van start en zullen naar verwachting in 2017 klaar zijn.

De windmolens die er zullen worden geproduceerd zijn deels voor Marokko bestemd. De rest wordt naar landen in Afrika, het Midden Oosten en Europa geëxporteerd.

Siemens laat in een verklaring weten dat de nieuwe fabriek de creatie van 675 nieuwe banen mogelijk maakt. De groep maakt tevens deel van het consortium dat vijf windmolenparken met een capaciteit van 850 megawatt in Marokko moet bouwen.

Lees meer

Marokkaanse groep gaat honderden woningen in Senegal bouwen

Peacock Investments, Senegalese dochteronderneming van de Marokkaanse groep Holmarcom, gaat 691 nieuwe woningen bouwen in de buitenwijk van Dakar.

Autosector Marokko werft massaal aan

Het Marokkaans arbeidsbureau Anapec heeft in de laatste weken meerdere overeenkomsten gesloten om de toegang van jongeren tot de arbeidsmarkt te verbeteren.

Siemens bouwt mega windmolenfabriek in Marokko

Siemens gaat ruim een miljard dirham investeren in de bouw van een nieuwe windmolenfabriek in het noord-Marokkaanse Tanger.

Haven Tanger Med krijgt containerterminal van 8,5 miljard

In de haven Tanger Med wordt een nieuwe containerterminal gebouwd. Havenbedrijf TMSA sloot eerder deze week een overeenkomst met APM Terminals voor de bouw van de nieuwe terminal.

Siemens opent windmolenfabriek van 1,1 miljard in Tanger

Siemens-Gamesa Renewable Energy heeft deze week in Tanger zijn allereerste fabriek voor de productie van windmolens in Afrika en het Midden-Oosten ingehuldigd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team