27 april 2021 - 17:00 - Marokko
De regering van Sebta heeft op donderdag besloten de avondklok met een uur in te korten, in plaats van 6 uur, stopt de avondklok om 5 uur ’s morgens. De bedoeling is moslims in staat te stellen het eerste ochtendgebed in de moskeeën bij te wonen, in de loop van de heilige maand Ramadan.
Sinds zondag geldt de avondklok tussen 22.00 en 05.00 uur, zodat moslims, die bijna 40% van de bevolking van Sebta uitmaken, naar de moskee kunnen gaan om het Al Fajr-gebed bij te wonen.
Het decreet dat de avondklok inkort tot 5 uur ’s ochtends, werd ondertekend door de burgemeester van Sebta, Juan Jesús Vivas en vrijdag gepubliceerd in de Staatscourant van Sebta (BOCCE).
Afgezien van deze wijziging, blijven alle andere beperkende maatregelen van kracht. Het gaat onder meer om het beperken van bijeenkomsten in openbare ruimten tot maximaal vier personen, het beperken van de capaciteit van vergaderplaatsen tot een derde van hun capaciteit en het beperken van gebedshuizen, zoals moskeeën, tot maximaal 75 personen.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project