VS eist logingegevens Facebook en Instagram van Marokkaanse visumaanvragers
De ambassade van de Verenigde Staten in Rabat heeft de invoer van nieuwe procedures voor visumaanvragen aangekondigd.
21 april 2019 - 16:20 - Marokko
Het Europees parlement heeft een nieuwe wet aangenomen die de toekenning van Schengen visa voor korte duur vergemakkelijkt voor handelaars, zakenmensen en toeristen.
De nieuwe wet heeft betrekking tot de onderdanen van ruim honderd niet Europese landen die het Schengengebied wensen te bezoeken voor een periode van minder dan 90 dagen.
Volgens een EP-lid is de maatregel bedoeld om van reizen voor toerisme, handel en zaken, een legitiem recht te maken en tegelijkertijd de interne veiligheid te versterken en landen buiten de EU aan te moedigen om met de EU samen te werken omtrent de repatriëring van migranten.
De nieuwe procedure wordt maximaal zes maanden na de publicatie van de wet in het Publicatieblad van de Europese Unie ingevoerd.
Lees meer
De ambassade van de Verenigde Staten in Rabat heeft de invoer van nieuwe procedures voor visumaanvragen aangekondigd.
Marokko heeft een financiële hulp van 148 miljoen euro gekregen van de Europese Unie om de toestroom van migranten naar Europa beter te beheersen.
België heeft in 2018 de toegang tot het land geweigerd aan 228 Marokkanen, dit ondanks dat ze over een Schengen visum beschikten.
Met een Marokkaanse paspoort kan men 61 landen zonder visum bezoeken. Het reisdocument is daarmee het 79e meest waardevolle paspoort ter wereld.
De Russische autoriteiten hebben de procedure vergemakkelijkt voor Marokkanen die een visum willen aanvragen om Rusland te bezoeken.