Zoeken

EU vraagt Spanje om Marokko migranten te leren stoppen

9 april 2019 - 18:30 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

De Spaanse regering gaat in de komende weken aan Marokko nieuwe uitrusting doneren en opleidingen verschaffen om de strijd tegen de illegale immigratie te verbeteren. Dat gebeurt op vraag van de Europese Unie.

Volgens Spaanse media zal Spanje boten, elektronisch materieel en nieuwe communicatiemiddelen aan Marokko doneren. Volgens Eldiario zijn de opleidingen tevens bedoeld om "de komst van migranten in Spanje te vermijden".

Het initiatief wordt door de Europese Unie gefinancierd om officieel "de reddingscapaciteiten van Marokko te verbeteren". Marokko heeft dus meer middelen nodig om de migranten als eerste te onderscheppen en ze "naar hun vertrekpunt terug te sturen voor ze de Spaanse wateren bereiken".

Spanje en Marokko onderhandelen volgens de medium al maanden om een einde te maken aan de komst van pateras met migranten. José luis Ábalos, Spaanse minister van Ontwikkeling, bood daarvoor zijn "samenwerking" aan voor de oprichting van een "Marokkaanse reddingsdienst". Het voorstel zou "positief zijn verwelkomd" door de Marokkaanse autoriteiten.

Lees meer

Bijna 400 migranten vanuit Marokko in Spanje aangekomen

In de Middellandse zee tussen Marokko en Spanje werden tijdens het weekend 395 migranten opgepikt.

Riffijnse activist uit Spanje opgepakt tijdens begrafenis moeder in Marokko

Een Riffijnse activist die in het Spaanse Baskenland woont, is zondag in Marokko gearresteerd voor zijn betrokkenheid bij een illegale immigratiezaak. De man was in Marokko voor...

Marokko: koninklijke marine pikt 150 migranten op zee op

In de nacht van zaterdag op zondag heeft de Marokkaanse koninklijke marine maar liefst zestien boten met 151 migranten aan boord in de Straat van Gibraltar opgepikt.

Marokko hielp illegale immigratie naar Spanje halveren

De aankomst van illegale migranten in Spanje is aanzienlijke afgenomen in de loop van 2019 vergeleken met het jaar ervoor.

Marokkanen met kayak naar Spanje

De Spaanse kustwacht heeft op dinsdag zestien migranten in de Straat van Gibraltar opgepikt. Onder hen bevonden zich vier Marokkanen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team