3 maart 2024 - 23:00 - Marokko
Een lerares van een basisschool in Echemaïa, in de provincie El Jadida, is zaterdagmiddag bruut aangevallen door haar ex-man. De getuigen waren geschokt door de hevigheid van de agressie.
Het 32-jarige slachtoffer, Fatima Zahra, werd meermaals gestoken door haar ex-man, Abdellah (41). Ze liep steekwonden op aan haar gezicht, hals en benen. Fatima Zahra werd met spoed naar het provinciaal ziekenhuis Lalla Hassna in Settat gebracht, waar ze een operatie onderging. Ze kreeg in totaal 290 hechtingen.
Lees ook: Nederlander steekt zichzelf neer en beschuldigt Marokkaanse echtgenote
De ex-man van Zahra ging naar de school waar ze werkte en wachtte tot ze even niet oplette om haar met een mes aan te vallen. Hij werd gearresteerd door de gendarmerie en zit vast. Hij zal in de komende dagen worden voorgeleid aan de procureur des Konings bij de rechtbank van eerste aanleg in El Jadida.
Lees ook: Marokko: man steekt zichzelf in brand omdat vrouw weigert terug te komen
De aanval lijkt te zijn gepleegd met voorbedachten rade. Het koppel was enkele maanden geleden gescheiden, een beslissing die de ex-man moeilijk zou hebben geaccepteerd. Hij zou Zahra sindsdien hebben gestalkt en bedreigd.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt