28 juli 2023 - 18:00 - Wereld
Luchtvaartmaatschappij Ryanair wordt opnieuw gedwongen om vluchten van en naar Marokko te annuleren dit weekend op de luchthaven van Charleroi, vanwege een nieuwe staking van zijn Belgische piloten.
Bij gebrek aan een concreet voorstel dat aan hun eisen voldoet, gaan de Belgische piloten van Ryanair opnieuw in staking. Op zijn website heeft de luchthaven van Charleroi de annulering van 28 vluchten op zaterdag aangekondigd: de helft vanuit Charleroi, de andere helft bij aankomst. Volgens RTL info worden 20% van de vluchten op zaterdag geannuleerd.
Lees ook: Ryanair: staking in België kan invloed hebben op vluchten naar Marokko
In detail, de geannuleerde vluchten vanuit Charleroi zijn: Gerona om 6:30 uur; Nîmes/Arles om 7:05 uur; Bologna Marconi om 7:35 uur; Cagliari/Elmas om 7:35 uur; Napels om 7:45 uur; Lissabon om 7:50 uur; Rabat/Salé om 10:15 uur; Carcassonne om 11:10 uur; Alicante om 15:50 uur; Lissabon om 15:55 uur; Sevilla om 16:50 uur; Boekarest-Otopeni om 16:50 uur; Poznan-Lawica om 17:50 uur; Trieste-Ronchi om 19:00 uur.
De 14 geannuleerde vluchten bij aankomst in Charleroi zijn die van Gerona, die om 10:45 uur zou landen; Nîmes/Arles om 10:45 uur; Bologna Marconi om 11:30 uur; Cagliari/Elmas om 12:35 uur; Napels om 12:50 uur; Lissabon om 13:45 uur; Carcassonne om 15:00 uur; Rabat/Salé om 17:00 uur; Alicante om 21:25 uur; Poznan-Lawica om 21:40 uur; Lissabon om 21:50 uur; Trieste-Ronchi om 22:45 uur; Sevilla om 22:45 uur en Boekarest-Otopeni om 22:55 uur.
Lees ook: Ryanair overweegt Marokkaans gebak aan te rekenen als "extra bagage"
"De 5000 getroffen passagiers zijn gewaarschuwd. Ze worden verzocht niet naar de luchthaven te komen op zaterdag. Ze kunnen hun vlucht verzetten of annuleren. Voor zondag is er nog geen informatie. De lijst is nog niet opgesteld. Dit zal 48 uur voor de vlucht gebeuren", aldus jet medium. Niet alle vluchten van Ryanair worden getroffen door de staking.
Marokkaanse steden verslaan concurrentie in prestigieuze ranking
Goed nieuws voor Marokkanen: historisch lage prijzen voor olijfolie
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"