26 maart 2025 - 12:10 - Wereld
Reizigers die op 31 maart vanuit België naar Marokko willen vliegen, moeten rekening houden met annuleringen. Een algemene staking die op die dag gepland staat, heeft grote gevolgen voor het vliegverkeer op de luchthavens van Charleroi en Zaventem (Brussels Airport). Vooral vluchten naar Marokko lopen het risico te worden geannuleerd.
Brussels Airport heeft besloten om op 31 maart geen passagiersvluchten te laten vertrekken. Deze maatregel is genomen om de veiligheid van passagiers en personeel te garanderen en lange wachtrijen te voorkomen. De staking treft namelijk het beveiligingspersoneel en de bagageafhandelaars. Woordvoerder Jeffrey Franssens laat weten dat het om 244 vertrekkende vluchten gaat. Aankomende vluchten gaan wel door, maar reizigers moeten rekening houden met vertragingen.
Lees ook: Marokko absolute koploper Brussels Airport
Reizigers wordt geadviseerd om op 31 maart niet naar de luchthaven te komen en contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij voor een omboeking of terugbetaling. Annuleringen worden na registratie door de luchtvaartmaatschappijen op de website van de luchthaven gepubliceerd.
Lees ook: Alle Ryanair-vluchten tussen België en Marokko geschrapt
Ook Brussels Airlines ondervindt hinder van de staking. De luchtvaartmaatschappij heeft te horen gekregen dat er op 31 maart geen vluchten kunnen vertrekken (aankomende vluchten zonder aansluiting gaan wel door). Brussels Airlines heeft haar passagiers al eerder de mogelijkheid geboden om hun vlucht om te boeken of te annuleren, en meer dan 60% van de getroffen passagiers heeft hier al gebruik van gemaakt. De luchtvaartmaatschappij betreurt de ontstane situatie.
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko
Marokko daagt Duitse media voor de rechter in Pegasus-zaak
Mourad B. doorbreekt stilte over dodelijke explosie in Den Haag
Beruchte Peruaanse crimineel opgepakt met Marokkaans voetbalshirt
Rusland arresteert Marokkaan nabij grens Kazachstan