4 mei 2024 - 11:00 - Marokko
De komst van de Ierse low-costmaatschappij Ryanair op de Marokkaanse binnenlandse markt zet Air Arabia Maroc onder druk.
Air Arabia heeft het aantal vluchten tussen Agadir en Rabat sinds woensdag verhoogd naar 7 per week. Deze toename volgt op de recente ondertekening van een addendum aan de overeenkomst tussen Air Arabia en de regio Souss-Massa. Het doel is om te voldoen aan de toenemende vraag en bij te dragen aan de ontwikkeling van het binnenlands toerisme. Tot nu toe werden er jaarlijks ongeveer 728 vluchten uitgevoerd tussen Rabat en Agadir.
Lees ook: Marokko verwelkomt nieuwe luchtvaartmaatschappij
Abdelhak Chahli, eerste vice-voorzitter van de regionale toerismeraad Agadir-Souss Massa, verwelkomt de verhoging van het aantal vluchten en noemt het een "lovenswaardige" initiatief. Volgens hem zal deze beslissing een positieve impact hebben op de promotie van nationaal en internationaal toerisme in de regio Souss Massa.
Lees ook: Marokko: controverse over prijzen Ryanair zwelt aan
De toename van de concurrentie op de Marokkaanse binnenlandse markt kan leiden tot lagere prijzen voor consumenten. Ryanair staat bekend om zijn lage tarieven, en Air Arabia Maroc zal mogelijk gedwongen worden om zijn prijzen te verlagen om te kunnen concurreren.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht