13 november 2024 - 20:30 - Wereld
Theehuis De Theepot in Bergen op Zoom blijft tot zeker half februari gesloten na een reeks aanslagen, als gevolg van een ruzie tussen een Turkse en een Marokkaanse familie. De politie onderzoekt de incidenten, die dit jaar plaatsvonden bij het theehuis.
Burgemeester Margo Mulder sloot de zaak half oktober nadat er opnieuw een explosief was afgegaan. De explosie veroorzaakte schade aan de voordeur. In augustus was er ook al een explosie bij het theehuis. Een paar jaar eerder vond er een dodelijke schietpartij plaats. Na deze incidenten werd de zaak twee keer tijdelijk gesloten.
Lees ook: Aanslag in Rotterdam als wraakactie na steekpartij in Marokko
Buurtbewoners hebben al vaker aangegeven dat ze de situatie beu zijn en willen dat het theehuis definitief sluit. Een van de eigenaren van het theehuis reageerde vanuit Marokko argwanend op de situatie. "Maar ik ben zo moe, ik ben echt op. Heel de buurt kijkt ons raar aan. Dit is helemaal uit de hand gelopen. We willen rust en we willen helemaal geen problemen. Wij zitten niet te wachten op een Cobra bij de deur," zegt hij aan Omroep Brabant.
Lees ook: Aanslag bij ouderlijk huis broers "Bouchiar" in Antwerpen
De aanslagen zouden volgens buurtbewoners te maken hebben met een ruzie tussen een Turkse en een Marokkaanse familie in Bergen op Zoom. Tijdens rechtszaken in 2023 over deze kwestie werd gesproken over dreigementen. De eigenaar van het theehuis en zijn familie voelen zich onveilig en willen dat de gemeente een camera plaatst bij de achteringang. "Ik wil dat het stopt en ik wil ook mijn excuses maken naar de buurt," aldus de eigenaar.
Algerije wil militaire suprematie over Marokko laten gelden met Su-57
Marokko blokkeert uitzetting Karim Mohamed-Aggad
Royal Air Maroc schrapt alle vluchten van en naar Brussel
Marokkaanse uit Europa aangehouden met 200.000 euro aan grens
Algerije probeert Mauritanië voor zich te winnen
Marokko, wereldhoofdstad van de meteorietenjacht
Frans-Algerijnse crisis: "Marokkaanse lobbies" beschuldigd
Syrië weigert Polisario-gevangenen vrij te laten
"Laat me niet sterven mama": Abdel, 25, dood door nalatigheid ziekenhuis
Mohamed (22) overdag briljante student, ’s nachts dakloos
Marokkaanse kinderen slachtoffer drugsbendes in Brussel
Drugsgeweld in Brussel: "Pak drugsbazen in Marokko aan"
Emiraten leveren politica uit aan Marokko
Moskee Metz bevestigt miljoendonatie Koning Mohammed VI