5 januari 2023 , 12:00 - Mehdi Khabbouj - Sport
Na zijn triomf in de Vuelta a España dit seizoen, gaat Remco Evenepoel zich nu richten op de Giro d’Italia in mei. Toch is er iets dat nog belangrijker is voor hem dan zijn fietscarrière, namelijk zijn huwelijk met Oumi Rayane.
Remco Evenepoel reed een droomseizoen. Daarnaast trouwde hij met zijn geliefde Oumi Rayane op 7 oktober 2022. Ze gaven een multicultureel trouwfeest om ook de Marokkaanse cultuur van Oumi te eren. "Op de dag van het hennafeest werden twee compleet verschillende families, uit twee totaal verschillende culturen, met elkaar verenigd. Wij hebben onze ogen opgengetrokken toen we zagen hoe hecht een Marokkaanse familie is. Daar kunnen we allemaal van leren", aldus Evenepoel.
Lees ook: Oumi Rayane en Remco Evenepoel getrouwd
Het feest duurde drie dagen lang. Voorafgaand was er een hennafeest en de burgerlijke trouw. Maar hun huwelijk ging ook negatief over de tongen, en daar is het koppel toch wel wat van geschrokken. "In onze ogen is het iets heel normaal, ik had niet gedacht dat het zo’n impact zou hebben."
Lees ook: Ilhame legde bruiloft Oumi en Remco vast
Oumi krijgt sindsdien regelmatig te maken met racisme. "Remco heeft dat nooit gekend, racisme. Hij neemt het daarom vaak persoonlijk, als ik foute berichten krijg. Ik kan het beter van me afzetten. Voor ons huwelijk en voor die foto was het velen trouwens nooit opgevallen dat ik van Marokko was. Italiaans, of Spaans, dachten veel mensen. Plots is het een big thing. Voor ons is het vanzelfsprekend", aldus Oumi Rayane.
Ravage in Chefchaouen, ruim 40 woningen ingestort na verwoestende regen
Dadel wordt luxeproduct tijdens Ramadan in Marokko
Vleescrisis in Marokko: prijzen bereiken recordhoogte voor Ramadan
Marokko kiest strengste verkeerswet in jaren: massale controles en inbeslagnemingen
Ramadan 2026: geen gesjoemel met prijzen in Al Hoceima!
Politicus opgepakt na schietpartij in Nador
Hervé Renard blikt met emotie terug op Marokkaanse jaren
Grote veranderingen verwacht in Marokkaanse WK-selectie
Stilte voor de storm bij Marokkaans elftal? FRMF zwijgt
Voetballer Moghreb Tetouan zwemt naar Spanje: "Alles voor een profcontract"
Bondscoach Nigeria na halve finale tegen Marokko: "Nog nooit zo’n wedstrijd meegemaakt!"
Jaouad Belmehdi zoekt rust in Marokko na zware knock-out
Azzedine Ounahi eindelijk ok
Ziyech onder vuur na emotionele reactie in CAF Confederation Cup