21 januari 2021 - 13:20 - Wereld
De nieuwe Amerikaanse president Joe Biden is van plan om het inreisverbod voor zeven moslimlanden terug te draaien. De burgers van deze landen mochten de Verenigde Staten niet binnenkomen.
Het beruchte verdrag uit 2017 was door verschillende mensenrechtenorganisaties, Amerikaanse moslims en beroemdheden bekritiseerd. De ban was van toepassing op Iran, Irak, Libië, Somalië, Sudan, Syrië en Jemen.
Naast dit verdrag zullen andere besluiten van de vertrekkende president Donald Trump worden teruggedraaid met de toetreding van Biden tot het Witte Huis. Het zou gaan om het klimaatverdrag in Parijs, studentenleningen en uitzettingen van migranten.
"Als president zal ik er alles aan doen om het gif en haat uit onze samenleving te halen door jullie bijdragen en ideeën te eren. Mijn regering zal net als Amerika zijn, met Amerikaanse moslims die het land dienen op alle niveaus," zei Biden nog in oktober.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip