Nieuwe zone voorbehouden aan Marokkanen in luchthaven Casablanca
Luchthavenbedrijf ONDA heeft in een verklaring aan de media de creatie van een zone voorbehouden aan Marokkaanse reizigers in de Mohammed V luchthaven in Casablanca aangekondigd.
15 september 2019 - 17:30 - Marokko
Uitstekend nieuws! Vanaf morgen, maandag 16 september, zullen wereld-Marokkanen en toeristen die Marokko bezoeken geen politiefiche meer moeten invullen bij hun aankomst in het koninkrijk.
De tijdrovende en lastig in te vullen fiches verdwijnen eindelijk, dit zowel in havens als in luchthavens. De informatie wordt door de nationale veiligheidsdienst DGSN aan Marokkaanse media bevestigd.
Het invullen van een politiefiche is al decennialang verplicht voor ieder wie Marokko bezoekt. De ouderwetse procedure wordt al jaren aan de kaak gesteld, voornamelijk tijdens de zomerperiode waarbij miljoenen Marokkanen in het buitenland naar hun land van herkomst terugkeren.
Met de afschaffing van de politiefiche willen de autoriteiten het verkeer in havens en luchthavens vlotter maken. Khalid Zerouali, wali en directeur van grensbewaking bij het ministerie van Binnenlandse Zaken, had de missie gekregen om de doorgang bij de grenzen te verbeteren.
Net voor de zomervakantie had Marokko al het groen D16 formulier van de douane voor de tijdelijke invoer van een auto afgeschaft. De registratie van buitenlandse auto’s is nu automatisch. Bij aankomst in Marokko moeten bezoekers hun paspoort en het kentekenbewijs (grijze kaart) aan de douane overhandigen. De gegevens worden in de computer gezet waarna de eigenaar een kaartje van het formaat van een bankpasje krijgt met zijn informatie en die van zijn voertuig. Bij het verlaten van Marokko wordt het kaartje opnieuw gecontroleerd zodat het vertrek van het voertuig wordt bevestigd. Op de achterkant zet de douanier een stempel met zijn naam en zijn handtekening.
Lees meer
Luchthavenbedrijf ONDA heeft in een verklaring aan de media de creatie van een zone voorbehouden aan Marokkaanse reizigers in de Mohammed V luchthaven in Casablanca aangekondigd.
Vanaf vandaag is de politiefiche niet meer van toepassing bij aankomst in Marokko. De maatregel gaat deze maandag in op alle luchthavens en bij de landgrenzen.
Alle politieagenten in Marokko zullen met kleine camera’s worden uitgerust, dit om de vertrouwensrelatie tussen de veiligheidsdiensten en de burgers te verbeteren.
Marokko blijft een keuzebestemming voor Israëliërs. Bewijs daarvan is dat 80.000 Israëliërs het koninkrijk in de loop van vorig jaar bezochten.
Een in het buitenland gevestigde Marokkaan is zaterdag door de politie en de douane bij de grensovergang van Sebta met 17,5 kilo hasj in zijn auto betrapt.