Zoeken

Marokkaanse douane: nieuwigheden voor auto’s Marokkanen in het buitenland

9 juni 2019 - 18:55 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

In Europa gevestigde Marokkanen zijn het al jaren gewoon om het groen D16 formulier van de douane in te vullen voor hun auto bij hun aankomst in Marokko. Dat is nu gedaan!

Sinds het begin van het jaar is de procedure veel gemakkelijker. Reizigers hoeven niets meer in te vullen. Het voormalig formulier werd in drie exemplaren ingevuld, één kopie was voor de douane en de twee anderen voor de eigenaar van het voertuig. Bij het verlaten van Marokko werd daar opnieuw een stempel op gezet en nam de douane één van de twee overgebleven kopieën. Het laatste blaadje was voor de eigenaar en was het bewijs dat het voertuig het land had verlaten.

Nu verloopt de registratie van buitenlandse auto’s helemaal anders. Bij aankomst in Marokko moeten reizigers hun paspoort en het kentekenbewijs (grijze kaart) aan de douane overhandigen. De gegevens worden in de computer gezet waarna de eigenaar een kaartje van het formaat van een bankpasje krijgt met zijn informatie en die van zijn voertuig:

 naam en voornaam
 kentekennummer en land
 paspoortnummer en land
 geldigheidsduur
 een barcode voor de douane
 datum van aankomst in Marokko

Het kaartje is vrij fragiel en mag niet worden geplooid (tip van een douanier). Bij het verlaten van Marokko wordt het kaartje opnieuw gecontroleerd zodat het vertrek van het voertuig wordt bevestigd. Op de achterkant zet de douanier een stempel met zijn naam en zijn handtekening.

Lees meer

Douane neemt 20 kilo cannabis in beslag in Bab Sebta

Bij de grensovergang van Bab Sebta is een auto met een Marokkaans kentekenplaat tegengehouden met 20 kilo cannabis aan boord. Dat bericht persagentschap MAP.

Wereld-Marokkanen: dit riskeer je als je auto langer dan 6 maanden in Marokko blijft

De Marokkaanse douane staat de invoer van een voertuig toe voor een periode van maximaal zes maanden. Tijdens deze periode mag de eigenaar zich in het land vrij verplaatsen.

Wereld-Marokkanen: hoeveel geld mag je naar Marokko meenemen

Elk jaar worden mensen door de douane en de politie bij de grenzen van Marokko tegengehouden voor de illegale in- of uitvoer van grote geldbedragen.

Wereld-Marokkanen: mag je je auto lenen in Marokko

In de nieuwe gids van de Marokkaanse douane voor wereld-Marokkanen die deze zomer hun land van herkomst bezoeken, wordt onder meer gesproken over het lenen van een auto dat...

Wereld-Marokkanen: mag je met een huurauto naar Marokko?

Veel in het buitenland gevestigde Marokkanen keren jaarlijks met de auto terug naar Marokko om er de vakantie door te brengen. Maar mag dat ook met een huurauto?

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team