22 augustus 2022 - 15:40 - Wereld
Het gebouw waarin het islamitisch centrum in Veldhoven is gevestigd, werd in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaar beschadigd door brand. Er lagen straatstenen in het gebouw, die werden gebruikt om de ruiten in te gooien. De brand begon rond 02.30 uur in het keukentje van het pand.
De brand was snel geblust en ook de schade viel uiteindelijk mee. Naast de zwaar beschadigde keuken, was er ook nog rook- en waterschade in de rest van het gebouw. Getuigen zagen personen over de hekken klimmen bij het gebouw en omwonenden hoorden ook een scooter wegrijden, schrijft het AD.
Lees ook: Brand gesticht moskee in aanbouw in Gouda
De politie gaat uit van brandstichting en heeft meteen een onderzoek ingesteld om dit verder uit te zoeken. "We gaan vooralsnog uit van brandstichting. We zijn alle informatie aan het inventariseren. We hebben de daders nog niet concreet in beeld, dus weten we ook de motieven nog niet", zegt politieofficier, Richard Vroomen.
De Eindhovense stichting Islamplanning kwam in 2019 in het nieuws vanwege omstreden islamitische predikers die er les geven. Bovendien wordt de organisatie in de gaten gehouden door de nationaal terrorismecoördinator NCTV, vanwege haar salafistische achtergrond.
Lees ook: Omstreden moskee Utrecht sluit definitief deuren
In juni werd bekend dat de stichting zich in Veldhoven zou gaan vestigen en ontstond er commotie. Een online petitie tegen de komst van de stichting werd meer dan duizend keer ondertekend en de meeste ondertekenaars gaven aan in Veldhoven te wonen.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit