13 december 2023 - 11:00 - Wereld
In Spanje heeft de Valenciaanse Landbouwersvereniging (AVA-ASAJA) alarm geslagen na de ontdekking van een parasiet in een lading granaatappels afkomstig uit Marokko.
Op maandag 11 december heeft de vereniging de Europese Unie opgeroepen tot een onderzoek nadat voor het eerst de Afrikaanse fruitmot (Thaumatotibia leucotreta) in Marokkaanse granaatappels werd aangetroffen. De professionals pleiten voor een onderzoek in het koninkrijk met Europese inspecteurs.
Lees ook: Marokkaanse tomaten getroffen door verwoestend virus
De Afrikaanse fruitmot is verwoestend voor tientallen gewassen en boomsoorten. De introductie en verspreiding ervan in de Europese Unie zou kunnen leiden tot een verlies van 26% in de productie van citrusvruchten.
Lees ook: Verboden pesticide ontdekt in Marokkaanse watermeloenen in Spanje
De parasiet werd vorige maand ook aangetroffen in ladingen afkomstig uit Kenia, Zambia en Zuid-Afrika.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots