26 oktober 2022 - 10:00 - Wereld
Een passagier van Royal Air Maroc die van Lissabon via Casablanca naar Caïro vloog, bericht over een medisch noodgeval tijdens zijn vlucht aan boord van een Boeing 737-800.
Bij aankomst op de luchthaven Mohammed V in Casablanca wachtte de passagier in de Zenith I Lounge voordat hij aan boord ging van het vliegtuig naar Caïro. De Marokkaanse luchtvaartmaatschappij voorzag elke passagier van een deken en kussen voor de vijf uur durende nachtvlucht. Het vliegtuig moest over Spanje, de Balearen, Sardinië en Sicilië vliegen om de Egyptische hoofdstad te bereiken, aldus Flight Report.
Lees ook: Ryanair-vliegtuig op weg naar Marokko maakt noodlanding in Barcelona
Tijdens de vlucht boven Murcia zegt de passagier dat hij bruut werd gewekt door het geschreeuw van de persoon voor hem (mevrouw 8F). "Ze probeert de aandacht te vestigen op mijnheer 8C die een aanval heeft. Ze staat op, springt over de twee passagiers die naast haar zitten en begint met behulp van mijnheer 9C de persoon 8C te verzorgen. Het cabinepersoneel reageert snel, doet de cabineverlichting aan en roept dokters terwijl mijnheer 9C en mevrouw 8F de nu bewusteloze passagier op de grond leggen."
"De passagier lag lange tijd bewusteloos op de grond en de artsen probeerden uit te zoeken wat er met hem aan de hand was. Het was nogal schokkend. Na een tijdje vroegen de artsen of er diabetici in het vliegtuig zaten. Een man kwam naar voren met een glucometer om de bloedsuikerspiegel te meten. Even later volgde een mededeling waarin om insuline werd gevraagd. Een andere persoon komt naar voren en de artsen spuiten insuline. De man wordt een paar minuten later wakker, verward maar in orde," vervolgt de passagier.
Lees ook: Vlucht uit Rabat ontsnapt op nippertje aan botsing boven Madrid
De passagier verklaarde dat hij vreesde dat de vlucht "een noodlanding zou maken in Catania". Hij merkte ook op dat de zieke passagier en zijn vrouw, evenals mevrouw 8F en een arts, Spaans waren, terwijl twee andere artsen Marokkaans waren. "Ze werkten zeer efficiënt, ook al moesten de gesprekken in drie talen worden gevoerd (Engels, Arabisch en Spaans). Dus ik dank mevrouw 8F, de artsen en de bemanning die zeer goed werk hebben verricht."
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko
Marokko daagt Duitse media voor de rechter in Pegasus-zaak
Mourad B. doorbreekt stilte over dodelijke explosie in Den Haag
Beruchte Peruaanse crimineel opgepakt met Marokkaans voetbalshirt