2 oktober 2019 - 15:50 - Marokko
Het standpunt van Marokko over Palestina blijft onveranderd. De enige mogelijke oplossing voor het Israëlisch-Palestijns conflict is dat de legitieme rechten van het Palestijnse volk worden gewaarborgd.
"Alle pogingen om de status van Jeruzalem te ondermijnen zijn onaanvaardbaar.", verklaarde Premier Saadeddine El Othmani, tijdens een vergadering van de PJD-partij aan de macht in Marokko.
De meeting vond plaats in Agadir. Het regeringshoofd verklaarde dat hij altijd al het Palestijns volk heeft gesteund. In brieven en verklaringen van Koning Mohammed VI, de Marokkaanse overheid en politici, heeft Marokko ook herhaaldelijk de "deal van de eeuw" verworpen.
Voor Marokko is Al Quds een rode lijn die niet mag worden overschreden. Noch de Koning, noch de bevolking zullen een compromis over dit onderwerp aanvaarden.
El Othmani herinnerde er tevens aan dat Koning Mohammed VI in een brief de Amerikaanse president Donald Trump en aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Antonio Guterres, had gewaarschuwd voor de gevolgen van een verplaatsing van de Amerikaanse ambassade naar Jeruzalem.
De Premier liet ook weten dat hij afgelopen zaterdag de ambassadeur van Palestina in Marokko had ontmoet. De diplomaat zou hem toen hebben bedankt voor de steun van Koning Mohammed VI op de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties.
Imam onder vuur na handkus aan minister in Israël (video)
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Vicevoorzitter wijk Tanger opgepakt na klacht uit België
Grensovergang Melilla: minder drukte door uitkeringscontrole
Ajdir wil strandtoerisme redden