4 februari 2020 - 13:30 - Wereld
De positie van Marokko tegenover de "Deal van de eeuw" van de Amerikaanse president Donald Trump, om het Israëlisch-Palestijns conflict op te lossen, werd door Israëlische media geprezen.
Volgens de meeste Israëlische media heeft Marokko "positief gereageerd" op het voorstel van Trump, dit terwijl de meeste andere Arabische landen het "vredesplan" volledig hebben verworpen.
Times Of Israel schrijft ook dat Marokko een belangrijke bondgenoot is van de Verenigde Staten en daarom het voorstel van de Amerikaanse president "apprecieert". Israel National News publiceerde zelfs een verklaring van het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse zaken over het onderwerp.
Marokko heeft volgens deze media, in tegenstelling tot andere Arabische landen, een "evenwichtig standpunt" ingenomen.
De Marokkaanse autoriteiten hadden in een verklaring gepleit voor het behoud van het status van Jeruzalem. Minister Nasser Bourita van Buitenlandse zaken herinnerde er ook aan dat Marokko zich hield aan de "Oproep van Al Quds" die eind maart vorig jaar door Koning Mohammed VI en Paus Franciscus werd ondertekend. Deze oproep eist dat "de toegang van de gelovigen tot de drie monotheïstische religies wordt gerespecteerd" en stelt dat "het recht van aanbidding voor elke gelovige een onveranderlijk recht is".
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit