11 november 2022 - 16:00 - Sport
Ottman Azaitar, Marokkaans MMA kampioen, onthult dat hij 26 dopingtests moest ondergaan omdat hij een tas op het balkon van zijn hotel tijdens het "Fight Island Abu Dhabi 2021" had achtergelaten. Zijn volgende gevecht is morgen, zaterdag 12 november, tijdens UFC 281 in Madison Square Garden in New York.
Hoewel vechters geen fysiek contact met de buitenwereld mochten hebben tijdens hun verblijf voor "Fight Island Abu Dhabi 2021" als onderdeel van UFC 257, hadden Ottman Azaitar en zijn team een persoon van buitenaf geholpen om in hun kamer te komen. Dit was in strijd met het gezondheidsprotocol van de UFC. Bovendien had deze persoon een tas achtergelaten op het balkon van het hotel van de Marokkaanse kampioen.
Lees ook: UFC sluit Ottman Azaitar uit na overtreding coronaregels
"Ik was helemaal niet betrokken bij het hele gebeuren," zegt Ottman Azaitar. De inhoud van de tas wekte nieuwsgierigheid op. Voor het Amerikaanse antidopingagentschap was het incident aanleiding om Azaitar in 2021 maar liefst 26 keer te testen. Dit jaar werd hij slechts zes keer getest.
Volgens de Marokkaanse kampioen had de man iets in zijn tas. "Ik was bang dat ze zouden denken dat er iets gevaarlijks in zat, maar ze dachten echt dat het verboden stoffen waren. Daarom werd ik 27 keer getest vorig jaar. Het is heel vreemd." De manager van de Marokkaanse atleet onthulde later in een interview met MMA Underground dat de tas vol zat met aardappelen.
Lees ook: Ottman Azaitar slaat tegenstander knockout in 93 seconden (video)
De Marokkaanse MMA-kampioen betaalde een zware prijs voor zijn overtreding van het gezondheidsprotocol van de organisatie: hij werd geschorst. Zijn gevecht tegen Matt Frevola op UFC 257 werd de facto geannuleerd. In februari gaf de UFC Ottman een tweede kans. Het gevecht vindt plaats op zaterdag 12 november tijdens UFC 281 in Madison Square Garden in New York.
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Jamal Ben Saddik maakt comeback in Glory-ring
Lamine Yamal vandaag 18: de dag dat Barça een fortuin investeert
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Atlético-ster geniet van vakantie in M’diq (foto’s)
Spanningen op Afrika Cup: onderzoek naar Algerijnse ’anti-Marokko handelingen’