7 mei 2024 - 15:00 - Economie
Oracle, de Amerikaanse softwaregigant, zet zich schrap om zijn eerste Research & Development-centrum in Afrika te openen in Marokko.
Ghita Mezzour, de onderminister voor Digitale Transitie en Administratieve Hervorming, zal de komende dagen in San Francisco een overeenkomst ondertekenen met Oracle Corporation voor de opening van een R&D-centrum in Marokko, meldt Challenge.
Lees ook: Auto-industrie: Canada werft aan in Marokko
Het R&D-centrum van Oracle zal meer dan 1000 Marokkaanse ingenieurs en promovendi in dienst nemen. Zij zullen zich wijden aan het ontwerpen en ontwikkelen van innovatieve oplossingen op het gebied van kunstmatige intelligentie en cloud computing, twee kerncompetenties van de Amerikaanse reus.
Lees ook: Qatar Airways werft aan in Marokko, "belastingvrije salarissen"
Oracle, gevestigd in Redwood City, Californië, in het hart van de Silicon Valley, behaalde in 2023 een omzet van 50 miljard dollar. De groep biedt technologische oplossingen op het gebied van databeheer, bedrijfsvoering, financiële diensten, kunstmatige intelligentie en meer.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?