21 mei 2024 - 22:00 - Marokko
De Marokkaanse veiligheidsdienst (DGSN) zet kunstmatige intelligentie in om de criminaliteit effectiever te bestrijden. Dit werd bekendgemaakt tijdens de open dagen van de DGSN in Agadir, die plaatsvonden onder het motto "Nationale veiligheid: burgerschap, verantwoordelijkheid en solidariteit".
Tijdens deze open dagen, die samenvallen met de 68e verjaardag van de Nationale Veiligheidsdienst, lichtte het hoofd van de Afdeling Technologische Waakzaamheid en Methodologieën van de DGSN, controleur-generaal Younes Karbaid, toe hoe kunstmatige intelligentie wordt gebruikt binnen de politie. Hij benadrukte dat de DGSN de snelle ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie-technologie volgt en een reeks technische hulpmiddelen gebruikt om het politie- en veiligheidswerk in verschillende domeinen te verbeteren.
Lees ook: Marokkaanse politie moderniseert
Een van de concrete toepassingen is een intelligente applicatie die nummerplaten van auto’s in realtime kan lezen en vergelijken met een database van gestolen en verdachte voertuigen. Dit systeem, dat al in veel steden is geïmplementeerd, draagt volgens Younes Karbaid aanzienlijk bij aan het terugvinden van gestolen auto’s en gezochte personen. De experts van de DGSN werken voortdurend aan de ontwikkeling van deze systemen en breiden hun capaciteiten en functionaliteiten uit, met inbegrip van technologie voor het herkennen van vervalste nummerplaten op basis van het type en de categorie van het voertuig.
Lees ook: Marokko koopt de Ghiath Smart Patrol, een ultramodern politievoertuig
Naast nummerplaatherkenning maakt de DGSN ook gebruik van kunstmatige intelligentie voor verkeersanalyse. Dit systeem bewaakt het aantal voertuigen in beweging, wat nuttige informatie oplevert voor het nemen van verkeersbeslissingen. De inzet van kunstmatige intelligentie voor routinematige taken blijkt zeer efficiënt te zijn, waardoor veiligheidsagenten zich kunnen concentreren op taken die menselijke interventie vereisen, aldus Younes Karbaid.
Algerije stuurt Marokkaanse gevangenen terug naar huis
Vermist kind dood gevonden in put in Marokko
Britse toeriste vast in kliniek Marrakech door torenhoge rekening
Forbes Middle East: drie Marokkaanse vrouwen in top 100
Turkse minister boycot toespraak Israëlische collega in Marrakech
Grote anti-terreuractie in Marokko: twaalf arrestaties
Casablanca onder druk: vrachtwagenverbod opgeschort
"Marokko voert mediaoorlog tegen Algerije met 9000 journalisten"
Vetmesten schapen voor Eid ul-Adha begonnen in Marokko
Marokko ontvangt nieuwe Turkse gevechtsdrone
Israël hervat bouw ambassade in Rabat
Abdellatif Hammouchi superster in Arabische wereld
Tanger blijft zoeken naar vermiste TikTokker
Marokko bouwt mee aan revolutionair vliegtuig (video)