16 april 2017 - 10:00 - Marokko
Een mars wordt zondag in Rabat georganiseerd ter nagedachtenis van de kleine Idya Fakhreddine. Het meisje uit Tinghir overleed eerder deze week in Fez doordat ze geen goede zorg kreeg.
Een oproep voor de mars werd op Facebook gedaan. “Blijven we stil dan sterft Idiya een tweede keer”, schrijven de initiatiefnemers die de slechte gezondheidssysteem in een deel van het land en met name in Tinghir aan de kaak willen stellen.
Niet alleen in Rabat maar ook in Beni Mellal en El Jadida zullen protestmarsen worden gehouden.
Het ministerie van Gezondheid stelt in een verklaring dat alle procedures nageleefd werden en was het besluit om haar naar Errachidia en vervolgens naar Fez door te sturen gerechtvaardigd was.
Minister El Houssine El Ouardi van Gezondheid heeft tevens de bouw van een ziekenhuis met 120 bedden in Tinghir aangekondigd en zelf de familie van de kleine Idya gecontacteerd om zijn steun te betuigen.
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie