29 november 2023 - 12:00 - Marokko
In Marokko heeft een video van de antiracistische vereniging GADEM op sociale media voor controverse gezorgd. De video, waarin een Sub-Saharaanse inwoner van Marokko spreekt over de voordelen van gemengde huwelijken tussen Sub-Saharaanse mannen en Marokkaanse vrouwen, heeft een gevoelige snaar geraakt.
De video, gepubliceerd op X, bevat uitspraken die door veel internetgebruikers worden gezien als "propaganda voor gemengde huwelijken" en niet als bewustwording. Deze gebruikers benadrukken dat Marokkaanse vrouwen vrij zijn om te trouwen met wie ze willen, aangezien dit een privéaangelegenheid is. De focus op de specifieke kwestie van huwelijken tussen Marokkaanse vrouwen en Sub-Saharaanse mannen is volgens H24 echter gevoelig ontvangen in Marokko.
Lees ook: Saoedi-Arabië gaat strijd aan met gemengde huwelijken
Naast de kritiek op de inhoud van de video, hebben sommige internetgebruikers ook andere ’schokkende’ video’s van GADEM aangehaald, waarin de organisatie wordt beschuldigd van banden met de Heinrich-Böll-Stiftung. De Duitse stichting staat bekend om haar controversiële standpunten, waaronder oproepen tot legalisatie van pedofiele relaties.
Lees ook: Marokko: 20% huwelijken met bloedverwanten
GADEM, actief in Marokko sinds 2006, heeft verschillende campagnes gevoerd om bewustwording te creëren over racisme en de rechten van migranten en vluchtelingen in het koninkrijk. De video over ’gemengde huwelijken’ heeft voor flinke opschudding gezorgd en lijkt de grenzen van het maatschappelijk aanvaardbare te hebben overschreden.
">November 26, 2023— Morocco Intelligence (@MoroccoIntel) https://twitter.com/MoroccoIntel/status/1728662796873634301
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs