15 juni 2023 - 18:00 - Sport
Oorspronkelijk zou de Marokkaans-Nederlandse kickbokser Tarik Khbabez het opnemen tegen de huidige kampioen in het lichtzwaargewicht, Donegi Abena, maar hij krijgt nu op het laatste moment een andere tegenstander, namelijk de Marokkaan Mohamed Amine. De wedstrijd vindt plaats in het kader van een van de grootste kickboksevenementen van het jaar, Glory Collision 5 in Rotterdam Ahoy.
Tarik Khbabez, ook bekend als de "Tank", en "Momine" Mohamed Amine, zullen strijden om de interim-titel in het co-main event van de avond. Khbabez kan zaterdag in Rotterdam Ahoy dus niet strijden om de lichtzwaargewichttitel, nu Abena zich na een ernstige voedselvergiftiging heeft afgemeld. "We zijn totaal in shock en geloven niet dat we het nieuws gekregen hebben dat Tarik niet zal vechten, omdat Donegi claimt ziek te zijn. Naar onze mening klopt dit verhaal niet. Hij zou al twee weken ziek zijn door voedselvergiftiging, maar dan meldt hij zich af in de week van het gevecht", reageerde Khbabez na de annulering.
Lees ook: Tarik Khbabez in actie op 17 juni in Rotterdam
De twee boksers hebben genoeg om het publiek te behagen. Khbabez is de favoriet en staat bekend om zijn spectaculaire gevechten. Hij won de "Fight of the Year" in 2022. Amine komt dit gevecht binnen na een overwinning op Michael Duut tijdens Glory 85 afgelopen april. Hij staat momenteel in de top vijf van lichtzwaargewichten bij Glory.
Lees ook: Khbabez trapt tegenstander uit de ring op Glory 84
Er staan nog vier andere gevechten op het programma: de interim-titels voor zwaargewicht en lichtzwaargewicht en de onbetwiste middengewicht- en weltergewichttitels. Ook van belang is de clash tussen Antonio Plazibat en Tariq "cookie" Osaro voor de interim zwaargewicht titel en een kans om het later dit jaar op te nemen tegen kampioen Rico Verhoeven.
">June 15, 2023Take an inside look at Tarik Khbabez's preparations for #COLLISION5 this Saturday. pic.twitter.com/HvGobXgyxs
— GLORY Kickboxing (@GLORY_WS) https://twitter.com/GLORY_WS/status/1669238310475005953
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren