21 december 2025 , 17:00 - Laila Amraoui - Sport
De sportieve aandacht in Marokko bereikt een hoogtepunt nu de nationale selectie zich opmaakt voor de openingswedstrijd van de Afrika Cup. In een uitverkocht Moulay Abdellah-complex nemen de Leeuwen van de Atlas het zondagavond op tegen de Comoren. Voor het gastland markeert dit duel de start van een belangrijke sportieve missie in een toernooi dat tot 18 januari op eigen bodem wordt afgewerkt.
De druk op de ploeg van Achraf Hakimi is aanzienlijk. Het doel is niet alleen om de drie punten te pakken en de leiding in de groep te nemen, maar ook om een einde te maken aan een lange periode zonder continentale titel. De laatste keer dat het koninkrijk de trofee won, was in 1976. De sfeer rondom het nationale team is momenteel positief, mede door de recente winst van de lokale selectie (A’) in de Arab Cup in Qatar, wat als een mentale stimulans dient voor de hoofdmacht.
Lees ook: Walid Regragui onthult selectie voor Afrika Cup, Hakim Ziyech uitgesloten
De statistieken wijzen uit dat Marokko doorgaans goed presteert tegen de Comoren. In vier eerdere officiële ontmoetingen bleven de Marokkanen ongeslagen, met drie overwinningen en één gelijkspel. Hun meest recente confrontatie tijdens de Arab Cup eindigde in een 3-1 overwinning voor de Leeuwen van de Atlas. Desondanks waakt de ploeg voor onderschatting; de Comoren nemen voor de tweede keer deel aan het toernooi en kunnen zonder de last van hoge verwachtingen spelen.
Lees ook: Marokko opent Afrika Cup tegen de Comoren: tijd en zenders
De arbitrage voor dit openingsduel is in handen van een scheidsrechter uit Congo. Voor de video-assistentie (VAR) is de Mauritaniër Dahane Beida aangesteld. Met deze laatste details is alles in gereedheid gebracht voor de aftrap van het kampioenschap, waarbij Marokko hoopt de gunstige uitgangspositie te verzilveren.
Waterparadox in Driouch: droogte én overstromingen
Marokko begint als topfavoriet, missie is vloek van 1976 doorbreken
Algerijnse delegatie verbergt beeld Koning Mohammed VI, onvrede in Rabat
Europese voetbaltop naar Marokko: clubs zien 135 spelers vertrekken
Walid Regragui haalt uit naar supporters voor openingsduel
Enorme drukte op Marokkaanse luchthavens
Marokko begint als topfavoriet, missie is vloek van 1976 doorbreken
Europese voetbaltop naar Marokko: clubs zien 135 spelers vertrekken
Walid Regragui haalt uit naar supporters voor openingsduel
Marokko opent Afrika Cup tegen de Comoren: tijd en zenders
Luxe positie voor Souffian El Karouani
Marokko wint strijd om toptalent Ayyoub Bouaddi
Jordaanse spelers weigeren hand Tarik Sektioui na nederlaag op Arab Cup
Zweedse scheidsrechter gaat viraal met "Wallah-uitspraak" in finale Marokko-Jordanië