9 juli 2025 - 08:50 - Marokko
De regionale raad van Draa-Tafilalet heeft op 1 juli groen licht gegeven voor de aanleg van de eerste snelweg in de regio. Dit omvangrijke project, met een budget van 9,5 miljard dirham, zal de steden Midelt en Khenifra met elkaar verbinden.
Deze strategische beslissing is gericht op het verbeteren van de infrastructuur en het versoepelen van de verbinding tussen Draa-Tafilalet en naburige regio’s, zoals Beni Mellal-Khenifra. Verwacht wordt dat deze nieuwe snelweg de reistijden aanzienlijk verkort, de verkeersveiligheid verhoogt en de economische aantrekkelijkheid van de regio vergroot.
Lees ook: Marokko versnelt aanleg van duizenden kilometers expresswegen
De snelweg krijgt een lengte van ruim 90 kilometer en zal voldoen aan moderne normen, rekening houdend met de uitdagende geografische omstandigheden. De voorzitter van de Regionale Raad noemt dit project "een kwalitatieve sprong voorwaarts in de verbinding van de regio met het nationale wegennet." De Raad is vastbesloten om de infrastructuur in de provincies te verbeteren, zo voegde hij toe, om isolement op te heffen en territoriale rechtvaardigheid te realiseren.
Lees ook: Automobilist wint zaak tegen Snelwegen van Marokko
Het project geniet brede steun binnen de Raad, waar het gezien wordt als een cruciale motor voor de ontsluiting van diverse plattelandsgemeenschappen en het stimuleren van het bergtoerisme. De bouw zal plaatsvinden in samenwerking met zowel overheids- als publieke en private instellingen.
Lees ook: Miljardenproject Guercif-Nador in volle gang
Wat het tijdspad betreft, beginnen de technische en milieustudies de komende maanden. Daarna wordt het dossier voorgelegd aan de bevoegde ministeries voor financiering en toezicht. De aanvang van de werkzaamheden staat gepland voor 2026.
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie