Zoeken

Automobilist wint zaak tegen Snelwegen van Marokko

23 juni 2025 - 08:50 - Marokko

©

Een automobilist heeft een opmerkelijke overwinning behaald op de Nationale Maatschappij van Marokkaanse Snelwegen (ADM). Na een ongeval veroorzaakt door een zwerfhond op de snelweg, heeft de rechtbank de ADM aansprakelijk gesteld, een beslissing die mogelijk een belangrijke precedentwerking heeft voor toekomstige zaken.

De administratieve rechtbank van Tanger heeft ADM veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 40.380 dirham aan de automobilist. ADM moet daarnaast de gerechtskosten voor haar rekening nemen. Andere eisen van de klager werden afgewezen. Het ongeluk gebeurde op de snelweg, ter hoogte van de provincie Larache, toen het voertuig van de klager in botsing kwam met een zwerfhond.

Lees ook: Ezel veroorzaakt ongeval op snelweg in Marokko: wie betaalt de schade?

Volgens de rechtbank draagt ADM een deel van de verantwoordelijkheid, omdat de maatschappij de nodige maatregelen niet heeft genomen om te voorkomen dat dieren de snelweg opkomen. Dit wordt gezien als een duidelijke tekortkoming in de veiligheidsverplichtingen jegens burgers, meldt Achkayen. Het ongeval was niet het gevolg van een menselijke fout, maar van een falen in de veiligheidsvoorwaarden, aldus de rechtbank.

Lees ook: Marokko verhoogt net voor zomervakantie tol op snelwegen

De feiten die tot deze veroordeling leidden, vonden plaats in de vroege uren van 14 maart 2024. Rond 5:30 uur reed een Mercedes, bestuurd door de broer van de klager, op de snelweg bij Larache toen plotseling een hond op de rijbaan verscheen. Er waren geen omheiningen of bewaking aanwezig. Volgens het proces-verbaal van de Koninklijke Gendarmerie van Larache veroorzaakte de aanrijding aanzienlijke materiële schade. De klager stelde dat de volledige verantwoordelijkheid bij ADM lag, gezien hun rol in de veiligheid van weggebruikers. Hij benadrukte in zijn klacht bij de administratieve rechtbank van Tanger het gebrek aan toezicht en preventieve middelen, zoals hekken of controle-eenheden. Als bewijs voegde hij een gedetailleerde factuur van 54.729 dirham voor de reparatiekosten van het voertuig toe.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team